Inwestycje w przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się wśród Polaków wciąż rosnącą popularnością. Instalacje te są nowoczesną alternatywą dla szamb i w dalszej perspektywie – dużo tańszym zamiennikiem dla miejskich instalacji…
Kiedy i jak należy uzupełniać AdBlue w samochodzie?
Z punktu widzenia silnika, płyn AdBlue razem z całym układem odpowiedzialnym za jego dozowanie jest zupełnie zbędny – ta substancja dozowana jest poza silnikiem – do układu wydechowego, w którym…
Czy każdy rolnik musi mieć zbiornik na paliwo?
Zapas paliwa w gospodarstwie rolniczym to podstawa jego prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze każdą maszynę da się szybko zatankować na stacji paliw, a to oznacza konieczność przechowywania paliwa na terenie własnego…
Jak przechowywać nawozy płynne?
Nawozy płynne wymagają odpowiedniego przechowywania, chociażby ze względu na fakt, iż większość z nich zawiera w swoim składzie substancje potencjalnie niebezpieczne. Dodatkowo należy chronić je przed zbyt niskimi temperaturami, tak…
Jak odzyskiwać wodę deszczową?
O tym, że nie należy oczyszczonej wody wodociągowej używać do podlewania kwiatów, wie prawie każdy z nas. Niestety jednak, lenistwo i brak możliwości sprawnego zbierania deszczówki powoduje, że uparcie podstawiamy…
Zbiorniki jednopłaszczowe i dwupłaszczowe – porównanie
Bardzo uniwersalnymi produktami, które od wielu lat wykorzystywane są nie tylko w różnych branżach, ale także i na naszych prywatnych podwórkach, są zbiorniki do przechowywania cieczy. Ich konstrukcje dają możliwość…
AdBlue – co to jest, do czego służy, jak przechowywać?
AdBlue to specjalny płyn, który ma za zadanie oczyszczać spaliny. Początkowo był stosowany jedynie w przypadku aut dostawczych i ciężarowych. Jednak z biegiem czasu po wprowadzeniu bardzo rygorystycznej normy Euro…
Magazynowanie oleju napędowego zgodnie z przepisami – jak to robić?
Przechowywanie oleju napędowego powinno odbywać się zgodnie z przepisami. Niestety, korzystanie z nieprzystosowanych do tego zbiorników nadal jest często spotykanym zjawiskiem, które może skończyć się katastrofą. W końcu źle przechowywane…
Czy zbiornik na paliwo wymaga pozwolenia na budowę
Zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 18 września 2001 roku DZ.U. NR 113 POZ. 1211 zbiorniki o pojemności do 2,5 m3 włączenie objęte są dozorem technicznym uproszczonym – nie wymagana jest…
Własny zbiornik na paliwo zabezpieczeniem braku paliwa i wydajnej pracy
W przedsiębiorstwach oraz gospodarstwach, wszędzie tam gdzie zużywane są duże ilości paliwa dużym plusem, a zarazem wygodą jest inwestycja we własny zbiornik. Co w dalszym etapie przekłada się również spore oszczędności.…